Ułatwienia dostępu

zeglarz-jachtowy-banner-top

Żeglarz jachtowy

Klub żeglarski Yacht Club Bergline przygotował atrakcyjną ofertę szkoleń na patent żeglarza jachtowego Wrocław. Przygotujemy Cię do zdania egzaminu na uprawnienia oraz do aktywnego i bezpiecznego żeglowania w różnych warunkach pogodowych. Nasza oferta skierowana jest do osób dorosłych oraz młodzieży po 14. roku życia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do zapisów na szkolenie żeglarskie Wrocław od YCB

1490 zł – podstawowy
2900 zł – VIP (indywidualny kurs)

Przystań Żeglarska
ul. Osobowicka 70a
51-008 Wrocław

trener@ycb.pl
Paulina Kaczmarska
+48 601 602 499

5x niedziela
w grupach maksymalnie 4-osobowych

teoria w ramach wykładów i e-learningu
40 godzin praktyki + egzamin

7 jachtów Sigma 600 (4-osobowe, sportowe, dynamiczne i zwrotne)
Sasanka Viva 700

Szkolenia dla dorosłych i młodzieży

Zgodnie z obowiązującymi przepisami o patent żeglarza jachtowego mogą ubiegać się dowolna zainteresowana osoba, która ukończyła 14. rok życia. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dedykowaną ofertę zarówno dla młodszych uczestników, jak i dorosłych. Kurs żeglarski Wrocław dla młodzieży w klubie Yacht Club Bergline prowadzą instruktorzy o bogatym doświadczeniu i przygotowaniu pedagogicznym. Specyfikę i formę prowadzania zajęć dostosowujemy do potrzeb uczestników oraz danej grupy. Na kurs żeglarski Wrocław w naszym klubie zapisują się również osoby dorosłe. Wszystko dlatego, że zespół Yacht Club Bergline to przede wszystkim pasjonaci aktywnego wypoczynku na wodzie i znakomici żeglarze.

Czego się z nami nauczysz?

Dbamy o zachowanie najwyższych standardów prowadzonych szkoleń. Szczegółowy program kursu żeglarza jachtowego we Wrocławiu dostosowany jest do wymogów egzaminacyjnych. Nasi eksperci zadbali o wysoki poziom merytoryczny oraz o atrakcyjne zajęcia, które dodatkowo motywują kursantów do nauki. Razem z nami nauczysz się wszelkich podstaw związanych z żeglowań. Zakres tematyczny obejmuje m.in. takie zagadnienia jak: prawo wodne, bezpieczeństwo na wodzie, budowa i konstrukcja jednostek pływających, ratownictwo, manewry jachtowe, oznaczenia i oświetlenia nawigacyjne, locja itp. Dbamy o kompleksowe przygotowanie Cię do wyzwań, z którymi możesz mierzyć się podczas żeglugi. Od lat Yacht Club Bergline znany jest z tego, że uczestnicy kursu żeglarza jachtowego we Wrocławiu mają wysoki procent zdawalności.

Przyjazna atmosfera

Oczywiście nauka dobrego żeglowania nie byłaby możliwa, gdyby nie przyjazna atmosfera. Doskonale rozumiemy, że uczestnicy naszych szkoleń stawiają przede wszystkim na rekreacyjne żeglowanie. W związku z tym dbamy o to, aby atmosfera każdych zajęć była przyjazna i swobodna, jednak z zachowaniem wysokiej merytoryki i sporej dawki wiedzy. Zależy nam na tym, aby każdy kursant z powodzeniem zdał egzamin państwowy, a następnie bezpiecznie żeglował po dowolnych akwenach. Nasze zajęcia odbywają się na Odrze, która, podobnie jak pobliskie jeziora, jest wdzięcznym akwenem do żeglowania. 

Nowoczesny i niezawodny sprzęt żeglarski

Nasze zajęcia prowadzimy z wykorzystaniem nowoczesnego i niezawodnego sprzętu żeglarskiego, który znajduje się w bardzo dobrym stanie technicznym. Dzięki temu możemy zadbać o bezpieczeństwo i spokój naszych kursantów. Dotyczy to zarówno jednostek pływających, jak i środków ratunkowych. Nasi eksperci regularnie sprawdzają ich stan. Umiejętnie zajmiemy się kursantami i podczas nauki zachowany najwyższe standardy bezpieczeństwa. 

CZY WARTO OBAWIAĆ SIĘ EGZAMINU? ​

Aby zdobyć patent żeglarza jachtowego we Wrocławiu, należy z powodzeniem zdać egzamin. Czy trzeba się go bać? Naszym zadaniem jest sprawić, żeby kursant na egzamin poszedł doskonale przygotowany pod kątem teoretycznym i praktycznym. Do egzaminu można podejść po ukończeniu 14. roku życia. Część teoretyczna składa się z 75 pytań i trwa 90 minut. Aby zdać egzamin teoretyczny, należy odpowiedzieć poprawnie na minimum 65 z 75 pytań. Kolejnym krokiem jest egzamin praktyczny, który polega na wykonywaniu podstawowych manewrów pod okiem egzaminatora. Pod uwagę brane jest m.in. wydawanie poleceń członkom załogi oraz podbierania osoby znajdującej się za burtą. Nauczymy Cię tego. 

JAKIE UPRAWNIENIA DAJE PATENT ŻEGLARZA JACHTOWEGO? ​

Patent żeglarza jachtowego uprawnia do prowadzenia jachtów po wodach śródlądowych bez ograniczeń w zakresie długości kadłuba oraz godzin żeglugi. Ponadto jednostki te mogą być wyposażone w dodatkowy napęd mechaniczny. Dodatkowo właściciel patentu może żeglować po wodach morskich wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w pasie 2 Mm od brzegu z zastrzeżeniem jednak, że żegluga odbywa się w porze dziennej, a długość jachtu nie przekracza 12 metrów. Polski patent żeglarza jachtowego ma charakter międzynarodowy. 

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kursu na patent żeglarski Wrocław oraz do zapisów. Oferujemy szkolenia dla osób dorosłych i młodzieży od 14. roku życia. 

Scroll to Top