Żeglarz jachtowy

Żeglarz jachtowy

W ofercie Yacht Club Bergline we Wrocławiu przygotowaliśmy profesjonalne kursy na patent żeglarza jachtowego. Od lat specjalizujemy się w szkoleniu dzieci i młodzieży i przygotowywaniu ich do bezpiecznego wypoczynku na wodzie. Wielu z naszych adeptów stawia na pływanie sportowe. Zapraszamy do zapoznania się z terminami oferowanych przez nasz szkoleń żeglarskich we Wrocławiu dla młodzieży.

1350 zł / podstawowy

Przystań Żeglarska
ul. Osobowicka 70a
51-008 Wrocław

piątek, niedziela

40h praktyka, po 6-8h dziennie

Sigma 600

Szkolenia dla młodzieży

Od lat specjalizujemy się w prowadzeniu kursów żeglarskich we Wrocławiu dla młodzieży. Każde szkolenie prowadzone jest przez doświadczonych instruktorów, którzy mają przygotowanie pedagogiczne. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy z kursantów w innym tempie przyswaja wiedzę. Naszym zadaniem jest sprawić, aby każda osoba nabyła niezbędnych umiejętności i wiedzy nie tylko do zdania egzaminu, ale również do bezpiecznego pływania pod żaglami na różnego typu akwenach. Właśnie dlatego kurs na patent żeglarza jachtowego we Wrocławiu dla młodzieży od YCB cieszy się dużą popularnością.

Przyjazna atmosfera i wysoka merytoryka

Dbamy o to, aby podczas szkoleń panowała przyjazna atmosfera. W ten sposób dużo łatwiej przekazywać wiedzę zainteresowanym, a także sprawdzać ją w praktyce. Oczywiście pozytywna atmosfera idzie w parze z wysoką merytoryką kursów, które prowadzimy. Wiedza z zakresu żeglarstwa jest rozległa. Nasi kursanci przygotują Cię na różne ewentualności, a także nauczą Cię bezpiecznego pływania pod żaglami. W trakcie kursu przekazywane są informacje z zakresu: bezpieczeństwa na wodzie, prawa wodnego, ratownictwa, budowy i konstrukcji jednostek pływających, oznaczeń i oświetleń i itp. Do tego dochodzą umiejętności praktyczne z zakresu wykonywania manewrów. Nasz kurs żeglarski we Wrocławiu dla młodzieży jest zgodny z wymogami ministerstwa. Kursanci mogą poszczycić się wysokim procentem zdawalności.

Nowoczesny sprzęt

Dbamy o to, aby każde szkolenie prowadzone było w oparciu o nowoczesny i w pełni sprawdzony sprzęt. To nie tylko jednostki pływające, ale także środki ratunkowe. Przed każdym kursem sprawdzamy ich sprawność. Dokładamy wszelkich starań ku temu, aby każdemu kursantowi zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i spokój. Dzięki temu oferta Yacht Club Bergline wybierana jest przez świadomą młodzież i rodziców.

Jak wygląda egzamin na patent żeglarza jachtowego?

Do egzaminu na patent żeglarza jachtowego mogą przystąpić chętne osoby, które ukończyły 14. rok życia. Do ukończenia pełnoletności młodzież potrzebuje pisemnej zgody rodzica lub opiekuna prawnego. Warunkiem przystąpienia do egzaminu państwowego jest przejście przez szkolenie, które poświadczane jest przez ośrodek szkoleniowy. Pierwszą część stanowi egzamin teoretyczny. Składa się z 75 pytań. Kursanci mają 90 minut, aby na nie odpowiedzieć. Zdanie egzaminu wiąże się z dobrą odpowiedzią na min. 65 pytań. Po tej części następuje egzamin praktyczny, gdzie sprawdzane są umiejętności w zakresie wykonywania podstawowych manewrów, wydawania poleceń członkom załogi, czy też podebrania osoby za burtą. Pozytywne zdanie obu części egzaminu państwowego uprawnia do odebrania patentu żeglarza jachtowego.

Jakie daje uprawnienia?

Osoba posiadająca patent żeglarza jachtowego może prowadzić jachty żaglowe bez ograniczeń długości kadłuba na wodach śródlądowych. Jednostki mogą być wyposażone w dodatkowy napęd mechaniczny. Jednocześnie posiadacz patentu może prowadzić w porze dziennej jachty żaglowe o długości kadłuba do 12 metrów po wodach morskich wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w pasie 2 Mm od brzegu. Dokument ma charakter międzynarodowy i powinien być respektowany w innych państwach.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty

Serdecznie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z zespołem Yacht Club Bergline oraz do zapisania się na kurs żeglarski we Wrocławiu. Specjalizujemy się w szkoleniu młodzieży, jednak oferta skierowana jest do wszystkich zainteresowanych. Sprawdź dostępne terminy i zarezerwuj miejsce dla siebie lub swojego dziecka. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, specjaliści YCB służą pomocą. Do usłyszenia.