Szkolenia

Szkolenia

Jako Yacht Club Bergline we Wrocławiu przygotowaliśmy pakiet szkoleń żeglarskich i motorowodnych dla zainteresowanych. Specjalizujemy się w prowadzeniu zajęć dla młodzieży, która pod okiem doświadczonych instruktorów przygotowuje się do zdania egzaminów. Efektem finalnym szkolenia jest nabycie niezbędnych uprawnień do prowadzenia różnego rodzaju jednostek wodnych.

Dlaczego warto postawić na YCB?

Yacht Club Bergline to przede wszystkim zespół prawdziwych pasjonatów sportów wodnych i profesjonalistów. Posiadamy niezbędne doświadczenie i uprawnienia do tego, aby prowadzić szkolenia na patenty żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego. Stawiamy na umiejętne połączenie przekazywania wiedzy merytorycznej, zdobywania praktyki i nauki odpowiedzialności na wodzie. To wszystko w ramach narzuconej dyscypliny i z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Tylko w ten sposób możemy przygotować kandydatów do tego, aby nie tylko z powodzeniem zdali egzaminy, ale także bezpiecznie uprawiali sporty wodne i korzystali z rekreacji na jachtach. W Yacht Club Bergline nawiązuje się przyjaźnie, które następnie pielęgnowane są przez lata. Właśnie dlatego warto postawić na nasze szkolenia.

Szkolenia młodzieży to nasza specjalizacja

Specjalizujemy się w prowadzeniu szkoleń żeglarskich we Wrocławiu dla młodzieży, a także kursów motorowodnych we Wrocławiu. Każdy z nich jest starannie przygotowany i zgodny z wytycznymi ministerialnymi. Szkolenie młodzieży wymaga nie tylko przygotowania merytorycznego i doświadczenia, ale także odpowiedniego podejścia pedagogicznego. Nasza kadra charakteryzuje się połączeniem tych przymiotów, dzięki czemu szkolenia motorowodne we Wrocławiu dla młodzieży od YCB cieszą się sporym zainteresowaniem kandydatów. Przede wszystkim młodzież po przejściu kursów, jest przygotowana do bezpiecznego i zgodnego z prawem spędzania czasu na wodzie, a także do zdania egzaminu nadającego niezbędne uprawnienia w tym obszarze.

Zalety uprawiania żeglarstwa

Uprawianie żeglarstwa ma wiele zalet. Jak każdy sport, uczy dyscypliny, odpowiedzialności i współpracy. Żeglarstwo to także ponadczasowa wiedza w zakresie tego, jak spędzać czas nad wodą. Przyda się ona na każdym etapie życia i pozwoli uniknąć wielu niebezpieczeństw. Umiejętności prowadzenia jednostek o napędzie żaglowym lub silnikowym dają spore możliwości w zakresie spędzania wolnego czasu. Lata praktyki sprawiają, że żeglarze zdobywają nowe umiejętności, w tym z obszaru mechaniki, techniki, czy pielęgnacji jednostki. To w połączeniu z sumiennością, odpowiedzialnością i zaradnością daje mieszankę wręcz idealną. Żeglarstwo daje także możliwość poznania nowych osób i nawiązania przyjaźni, które przetrwają lata. Właśnie dlatego warto postawić na kursy żeglarskie we Wrocławiu dla młodzieży przygotowane przez Yacht Club Bergline.

Szkolenie na patent żeglarza jachtowego - charakterystyka

Jedną z naszych propozycji jest kurs na patent żeglarza jachtowego we Wrocławiu dla młodzieży. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki z 2013 roku, osoby posiadające patent żeglarza jachtowego mogą prowadzić jednostki po wodach śródlądowych oraz jachty o długości kadłuba do 12 metrów po wodach morskich wewnętrznych, oraz pozostałych wodach morskich do 2 Mm od brzegu w porze dziennej. Szkolenie w Yacht Club Bergline pozwoli Ci nabyć niezbędne umiejętności, a także przygotuje Cię do żeglowania na różnych akwenach.

Szkolenie na patent sternika motorowodnego - charakterystyka

Nasza kadra prowadzi także kursy na patent sternika motorowodnego we Wrocławiu dla młodzieży. Pomyślne zdanie egzaminu uprawnia do prowadzenia jachtów motorowych o mocy silnika powyżej 10 kW do 70 kW, a także długości do 13 metrów. Zdobycie uprawnień jest niezbędne do tego, aby wypożyczyć jednostkę napędzaną silnikiem w marinach na całym świecie. Kadra Yacht Clubu Bergline przygotuje Cie do zdania egzaminu, a także do bezpiecznego pływania na różnego typu akwenach w Polsce i za granicą.