Ułatwienia dostępu

sternik-motorowodny-banner-top

Sternik motorowodny

Zespół Yacht Club Bergline przygotował dla Ciebie dedykowane szkolenie na patent sternika motorowodnego Wrocław dla osób dorosłych oraz młodzieży po 14. roku życia. Na bazie wieloletniego doświadczenia stworzyliśmy program kursu, który odpowiada na potrzeby kursantów oraz jest zgodny z wymogami egzaminacyjnymi. Całe szkolenie odbywa się we Wrocławiu i prowadzone jest przez naszych instruktorów, którzy posiadają niezbędne uprawnienia. 

950 zł – podstawowy
1200 zł – VIP (nauka śluzowania + rejs wrocławskim szklakiem wodnym)

Przystań Żeglarska
ul. Osobowicka 70a
51-008 Wrocław

trener@ycb.pl
Paulina Kaczmarska
+48 601 602 499

piątek lub niedziela
w grupach maksymalnie 4-osobowych

teoria w ramach e-learningu
8 godzin praktyk + egzamin

RIB Grand 580 150KM
RIB Gala 450 70KM 
RIB Brig Falcon 450 

Szkolenia motorowodne we Wrocławiu dla młodzieży

Zgodnie z przepisami na kurs sternika motorowodnego Wrocław może zapisać się każda zainteresowana osoba, która ukończyła 14. rok życia lub zbliża się do tego momentu. Zespół Yacht Club Bergline specjalizuje się m.in. w szkoleniu młodzieży. Kursy dla najmłodszych uczestników prowadzone są przez instruktorów o przygotowaniu pedagogicznym. Wbrew pozorom Wrocław i okolice to wdzięczne miejsce do uprawiania sportów wodnych na Odrze i pobliskich jeziorach. We Wrocławiu i okolicach nie brakuje aktywnej młodzieży, która może bezpiecznie i świadomie korzystać z tych możliwości. Niezbędne umiejętności w zakresie pływania rekreacyjnego na jednostkach wodnych zdobędziesz w naszym klubie. 

Szkolenia motorowodne we Wrocławiu dla osób dorosłych

Naszą ofertę na kurs motorowodny Wrocław przygotowaliśmy również z myślą o osobach dorosłych. Wsłuchujemy się w potrzeby rynku, dlatego przygotowaliśmy dedykowany program dla osób o różnym poziomie doświadczenia w pływaniu na jednostkach motorowodnych. Zadbamy o komfortową atmosferę szkolenia oraz o wysoki poziom merytoryczny kursu. Dzięki nam bez problemu zdasz egzamin i uzyskasz patent sternika motorowodnego we Wrocławiu. 

Nowoczesny sprzęt i wysoki poziom przekazywanej wiedzy

Dbamy o to, aby każde nasze szkolenie motorowodne charakteryzowało się wysoką wartością merytoryczną. Przygotowaliśmy odpowiednio skomponowaną mieszankę zajęć teoretycznych i praktycznych. Podczas kursu zdobędziesz wiedzę w takich obszarach, jak m.in.: ratownictwo, budowa jednostek pływających, teoria manewrowania, locja i inne. Wszystkie zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem nowoczesnego, bezpiecznego i w pełni sprawnego sprzętu. Dbamy o zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Kursy w Yacht Club Bergline przebiegają w przyjaznej i profesjonalnej atmosferze.

Jak wygląda szkolenie i kto może wziąć w nim udział?

Tak jak już wspomniano, egzamin na patent sternika motorowodnego może zdawać każda zainteresowana osoba powyżej 14. roku życia. Najpierw należy przejść przez nasze szkolenie. Niepełnoletni kursanci muszą posiadać pozwolenie od rodziców lub opiekunów prawnych. Szkolenie i egzamin są odpłatne. Pierwsza kwota zależy od ośrodka szkoleniowego. Egzamin to wydatek 250 złotych, a wydanie patentu 50 złotych.

Czy obawiać się egzaminu i jak się do niego przygotować?

Po szkoleniu w Yacht Club Bergline nie musisz obawiać się egzaminu. Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej czeka na Ciebie 75 pytań z zakresu: budowy i konstrukcji jednostek pływających (jachtów i skuterów), locji, przepisów prawa wodnego, podstaw nawigacji, ratownictwa, teorii manewrowania, meteorologii i budowy silników. Aby zdać tę część, należy poprawnie odpowiedzieć na minimum 65 z 75 pytań. Kolejnym elementem egzaminu jest część praktyczna. W niej kursant musi wykonać określone manewry, które są oceniane przez egzaminatora. Zdanie egzaminu gwarantuje zdobycie uprawnień patentu sternika motorowodnego

PATENT STERNIKA MOTOROWODNEGO - UPRAWNIENIA ​

Zdanie patentu sternika motorowodnego daje uprawnienia do poruszania się łodziami motorowodnymi i skuterami wodnymi bez ograniczeń długości kadłuba i mocy silnika na wodach śródlądowych. Patent uprawnia do poruszania się jachtami do długości 12 metrów w strefie do 2 mil morskich od brzegu w ciągu dnia. Osoby poniżej 16. roku życia mogą prowadzić jednostki, których moc silnika nie przekracza 60 kW. Dokument obowiązuje w Polsce i na wodach międzynarodowych. Zapraszamy do skorzystania z oferty szkoleń przygotowanych przez Yacht Club Bergline.

Scroll to Top