Sternik motorowodny

Sternik motorowodny

Jako Yacht Club Bergline przygotowaliśmy dla Ciebie profesjonalny kurs na patent sternika motorowodnego. Szkolenie teoretyczne i praktyczne organizowane jest we Wrocławiu przez doświadczonych instruktorów. Osoby te posiadają niezbędną wiedzę i przygotowanie pedagogiczne, dzięki czemu specjalizujemy się w organizowaniu szkoleń dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem w celu zapisania się na najbliższe kursy.

890 zł / podstawowy
1400 zł / premium (kurs + rejs)*

 

* śluzowanie, szlak wodny Wrocław – Brzeg Dolny; Wrocław – Centrum

Przystań Żeglarska
ul. Osobowicka 70a
51-008 Wrocław

piątek, sobota, niedziela

6-8h praktyka

Grand 580 150KM (max 100 km/h)

Gala 450 70KM (max 70 km/h)

Brig Falcon 450 Sport 50KM (max 65 km/h)

Szkolenia motorowodne we Wrocławiu dla młodzieży

Przygotowane przez nasz szkolenia motorowodne we Wrocławiu dla młodzieży to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. Choć Wrocław leży daleko od morza, to jednak w samym mieście i jego okolicach nie brakuje akwenów do pływania. To m.in. Odra i jeziora. Ponadto w stolicy Dolnego Śląska jest sporo młodzieży, która chce doskonalić swoje umiejętności w zakresie pływania rekreacyjnego na jednostkach wodnych. Kurs na patent sternika motorowodnego we Wrocławiu dla młodzieży pozwali Ci na zdobycie uprawnień w tym zakresie.

Kto może przystąpić do szkolenia i egzaminu?

Zgodnie z obowiązującym prawem, szkolenie na patent sternika motorowodnego może rozpocząć każda chętna osoba powyżej 14. roku życia. Do osiągnięcia pełnoletności kandydaci muszą posiadać pozwolenie rodziców lub opiekunów prawnych. Szkolenie i egzamin są odpłatne. Pierwsza kwota zależy od ośrodka szkoleniowego. Egzamin to wydatek 250 złotych, a wydanie patentu 50 złotych.

Czego Cię nauczymy?

Jako Yacht Club Bergline oferujemy profesjonalne szkolenia na patent sternika motorowodnego we Wrocławiu dla młodzieży. W ich trakcie nauczymy Cię podstawowych umiejętności w zakresie ratownictwa, budowy jednostek pływających, locji, teorii manewrowania i innych. Sprawimy, że będziesz doskonale przygotowany do egzaminu państwowego i uzyskanie uprawnień będzie tylko formalnością. Oferowane przez nasz szkolenia mają charakter weekendowy. To czas zupełnie wystarczający do tego, aby z powodzeniem podejść do egzaminu na patent sternika motorowodnego.

Nowoczesny sprzęt

Nasze szkolenia prowadzone są na nowoczesnym i w pełni sprawnym sprzęcie. Podczas każdego kursu instruktorzy dbają o bezpieczeństwo każdego uczestnika oraz skupiają się na jego potrzebach. Zależy nam na tym, aby każdy z kursantów nabył niezbędną wiedzę oraz był przygotowany do prowadzenia jednostek silnikowych na różnych akwenach wodnych. Kursy przebiegają w przyjaznej i profesjonalnej atmosferze.

Jak wygląda egzamin na patent sternika motorowodnego?

Po skończonym kursie motorowodnym we Wrocławiu dla młodzieży i nie tylko, możesz przystąpić do egzaminu na patent. Ten składa się z części teoretycznej i praktycznej. W tej pierwszej musisz odpowiedzieć poprawnie na 65 z 75 pytań z zakresu: przepisów prawa wodnego, locji, budowy i konstrukcji jachtów i skuterów wodnych, ratownictwa, podstaw nawigacji, meteorologii, teorii manewrowania i budowy silników. Wiedza niezbędna do zdania egzaminu jest rozległa, jednak z powodzeniem Cię do tego przygotujemy. Dokładamy wszelkich starań, aby oferowane przez nas kursy były na wysokim poziomie merytorycznym. Dzięki temu zdawalność z Yacht Club Bergline jest naprawdę wysoka.

Poza częścią teoretyczną jest ta praktyczna. Polega ona na wykonywaniu określonych manewrów jednostką pływającą pod okiem instruktora. Pozytywne zdanie egzaminu uprawnia do zdobycia patentu sternika motorowodnego. Kolejnym szczeblem jest motorowodny sternik morski. Odpowiednie przygotowanie do egzaminu na patent sternika motorowodnego z Yacht Club Bergline sprawia, że zdanie go będzie tylko formalnością.

Jakie uprawnienia daje patent?

Patent sternika motorowodnego to dokument, który obowiązuje w Polsce i na wodach międzynarodowych. Na jego podstawie można poruszać się łodziami motorowodnymi i skuterami wodnymi bez ograniczeń długości kadłuba i mocy silnika na wodach śródlądowych. Ponadto patent uprawnia do poruszania się jachtami do długości 12 metrów w strefie do 2 mil morskich od brzegu w ciągu dnia. Osoby poniżej 16. roku życia mogą prowadzić jednostki, których moc silnika nie przekracza 60 kW.

Zapraszamy do zapisu na kursy w Yacht Club Bergline, dzięki którym zdobędziesz niezbędne uprawnienia sternika motorowodnego. Do zobaczenia.