Ułatwienia dostępu

Obozy żeglarskie

Yacht Club Bergline oferujemy obozy żeglarskie dla dzieci powyżej 6. roku życia, które na co dzień biorą udział w zajęciach żeglarskich w naszym klubie. Biorąc pod uwagę potrzeby dzieci i ich rodziców, a także optymalny rozwój młodych adeptów żeglarstwa, przygotowaliśmy obozy żeglarskie letnie i zimowe. Pierwsze organizujemy w okresie wakacyjnym, a drugie w czasie ferii zimowych.

Obozy żeglarskie we Wrocławiu od YCB - lato

Przygotowaliśmy profesjonalne obozy żeglarskie we Wrocławiu. Letnie zajęcia prowadzone są na wodzie, a dzieci doskonalą swoje umiejętności w zakresie żeglowania na łódkach klasy Optimist. Ponadto duży nacisk kładziemy na naukę zachowania bezpieczeństwa nad wodą oraz poza nią. Obozowa praktyka żeglarska obejmuje nie tylko zajęcia na wodzie (choć jest ich najwięcej), ale także proces poprzedzający wyjście z przystani.

Uczymy dzieci klarowania takielunku, a także przygotowania jednostki pływającej do żeglugi. Do tego dochodzą prace bosmańskie, nauka dobrego wychowania żeglarskiego, czy też wiązanie węzłów. Wszystko w ramach ciekawych i różnorodnych aktywności, które łączą edukację z aspektem rozrywki i rywalizacji. Nad bezpieczeństwem dzieci i jakością prowadzonych zajęć czuwają doświadczeni żeglarze i opiekunowie. Żeglarstwo dla dzieci we Wrocławiu cieszy się rosnącą popularnością, a nasze zajęcia dużym zainteresowaniem wymagających rodziców i dzieci.

Propozycja obozów zimowych

Klub żeglarski we Wrocławiu Yacht Club Bergline przygotował dla swoich klubowiczów propozycje zimowych obozów, które prowadzone są w trakcie ferii. To oferta wyjazdu na stoki narciarski i budowania formy fizycznej dzieci podczas jazdy na nartach. Jest to ciekawe urozmaicenie do codziennych treningów praktycznych i teoretycznych związanych z żeglarstwem. Zajęcia narciarskie przeznaczone są zarówno dla dzieci, które potrafią jeździć, jak i dla osób, dla których będzie to pierwszy kontakt ze stokiem narciarskim. Poza jazdą na nartach, organizujemy także atrakcyjne zajęcia dodatkowe dla dzieci, które wpływają korzystnie na ich rozwój intelektualny i emocjonalny. Na naszych półkoloniach maluchy na pewno się nie nudzą i aktywnie spędzają czas.

Kompleksowa opieka

Jako YCB zapewniamy kompleksową opiekę na dzieci podczas obozów żeglarskich i narciarskich. Oferta dotyczy transportu dzieci na miejsce obozu, zapewnienia im noclegu, opieki pedagogicznej i trenerskiej, wyżywienia, a także karnetów na stok w przypadku obozu narciarskiego. Nad bezpieczeństwem Twojego malucha czuwa zespół doświadczonych instruktorów i opiekunów, którzy edukują przez zabawę i dbają o każdy detal merytoryki obozu.

Dlaczego obóz żeglarski to dobry wybór?

Żeglarstwo to piękny sport, który uczy zdrowej rywalizacji i dyscypliny. Dzieci z każdych zajęć wynoszą nowe umiejętności, które doskonalą pod okiem czujnej kadry eksperckiej. Uczą się pracy w zespole, a także wzajemnej odpowiedzialności za pozostałych członków drużyny. To wszystko z zachowaniem bezpieczeństwa na wodzie i poza nią. Udział w obozie pozwala także na nawiązanie nowych przyjaźni z rówieśnikami. To sprawia, że każdy obóz rozwija i warto postawić na edukację swoich maluchów.

Scroll to Top