Ułatwienia dostępu

splywy-pontonowe-banner-top

Spływy pontonowe

Spływy pontonowe po Odrze to nowość w ofercie Yacht Club Bergline. Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach programu Dolnośląski Fundusz Odrzański, którego kreatorem jest Krzysztof Maj – członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego odpowiedzialny na kulturę i turystykę, mogliśmy rozpocząć wrocławskie spływy pontonowe po rzece Odrze skierowane do mieszkańców Dolnego Śląska. Fundusz Odrzański w pozytywny sposób wpływa na wizerunek rzeki Odry i terenów nadodrzańskich oraz pozwala rozwijać turystykę i rekreację związaną ze spędzaniem wolnego czasu aktywnie i na wodzie. Spływy pontonowe w naszym klubie organizują je doświadczeni instruktorzy, którzy zadbają o bezpieczeństwo uczestników oraz ich niezapomniane doznania. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy trasę o niewielkim stopniu trudności, która jest bezpieczna, przyjemna i pozwala na spojrzenie na Wrocław i jego okolice z nieco innej perspektywy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

od 60 zł/osoba
grupy 25-100 osobowe

1) Księcia Witolda -> Przystań Żeglarska
2) Przystań Żeglarska -> Ranczo nad Odrą (ul. Rędzińska 54)
3) Przystań Żeglarska -> Uraz

4 godziny (9:00 – 13:00) – podstawowy
6 godzin (9:00 – 15:00)
8 godzin (9:00 – 17:00)

termin dostosowany indywidualnie do grupy

pontony

Przepiękna i malownicza trasa na odrze

Od pewnego czasu Odra cieszy się rosnącą popularnością wśród amatorów wypoczynku na wodzie. Od lat oferujemy kursy żeglarskie i motorowodne, a teraz ofertę wzbogaciliśmy o spływy pontonowe. Organizujemy je na jednej z najpiękniejszych tras we Wrocławiu. Początek spływu rozpoczyna się przy ul. Księcia Witolda. Koniec trasy zaplanowaliśmy w naszym Yacht Clubie Bergline. Podstawowy odcinek ten liczy około 6 kilometrów i pozwala na przeżycie wyjątkowej przygody. Spływ pontonem z naszym instruktorem trwa około czterech godzin. 

Razem z nami doświadczysz Wrocławia z innej perspektywy. Zapewniamy Ci niesamowite widoki, a nasz instruktor w trakcie spływu z pewnością podzieli się z Tobą kilkoma ciekawostkami. Przepłyniemy m.in. przez piękne i zurbanizowane tereny centrum miasta. Nasze spływy pontonowe Wrocław organizujemy na bezpiecznej trasie, dzięki czemu mogą z nich korzystać również osoby bez specjalistycznego przygotowania i doświadczenia w pływaniu pontonami i innymi jednostkami. 

Nowoczesny sprzęt i wysoki standard bezpieczeństwa

Przede wszystkim stawiamy na bezpieczeństwo uczestników naszych spływów. Odbywają się one z wykorzystaniem nowoczesnych i wytrzymałych pontonów, które znajdują się w bardzo dobrym stanie technicznym. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwa doświadczony instruktor, który prowadzi spływ. Odra na wybranym przez nas odcinku jest szeroką i dużą rzeką, która jest pozbawiona przeszkód naturalnych oraz związanych z zabudową hydrotechniczną. Dzięki temu spływ jest płynny i jeszcze bezpieczniejszy. Oczywiście to nie tylko leniwe zbliżanie się do celu, ale również niezapomniana przygoda i sporo atrakcji. 

Opieka doświadczonego instruktora

Spływ pontonowy Wrocław w Yacht Club Bergline przygotowały osoby, które doskonale znają lokalne akweny wodne. Instruktorzy nie tylko dobrze rozumieją Odrę, ale również mają niezbędne doświadczenie. Dzięki temu umiejętnie poprowadzą spływ z zadbaniem o potrzeby jego uczestników. Podczas spływu należy stosować się do poleceń instruktora.

Dla kogo są spływy pontonowe w Yacht Club Bergline?

Nasze spływy pontonowe Wrocław przygotowaliśmy z myślą o grupach zorganizowanych. Specyfikę ich prowadzenia zawsze dostosowujemy do uczestników. To m.in.: klasy szkolne, licealne, grupy studentów, grupy firmowe, grupy urodzinowe czy też uczestnicy wieczorów kawalerskich i panieńskich. Z naszej oferty spływów z powodzeniem mogą skorzystać również grupy rodzinne. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem, w celu zapoznania się ze szczegółową propozycją oraz rezerwacji terminu na spływ pontonowy po przepięknej Odrze. My zadbamy o przyjazną atmosferę, wyjątkowe widoki i niezapomniane przeżycia związane z tą pontonową przygodą. 

Czy każdy może wziąć w nich udział?

W naszych spływach pontonowych biorą udział uczestnicy w różnym wieku. Przygotowana trasa jest spokojna, dlatego poradzą sobie z nią nawet osoby, dla których będzie to pierwsza styczność z tego rodzaju aktywnością na wodzie. Podczas spływu uczestnicy muszą być trzeźwi, a na ponton nie można wnosić alkoholu. Ponadto każdy z uczestników powinien mieć ze sobą wodę, ponieważ spływ trwa aż cztery godziny. W przypadku letnich i gorących dni rekomendujemy również czapkę z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne oraz krem z filtrem UV, który ochroni Cię przed poparzeniami. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, to skontaktuj się z naszym zespołem oraz zapoznaj się ze szczegółami oferty spływy pontonowe Wrocław od Yacht Club Bergline. Do zobaczenia na wodzie. 

Spływy pontonowe są współfinansowane  przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach programu Dolnośląski Fundusz Odrzański.

Scroll to Top