półkolonie Wrocław - przygoda
półkolonie Wrocław - przygoda

przygoda

półkolonie letnie Wrocław - nauka
półkolonie letnie Wrocław - nauka

nauka

półkolonie dla dzieci Wrocław - relaks
półkolonie dla dzieci Wrocław - relaks

relaks

Półkolonie żeglarskie Wrocław

Klub żeglarski Yacht Klub Bergline

półkolonie Wrocław - klub żeglarski Bergline

Półkolonie żeglarskie są ofertą skierowaną do dzieci rozpoczynających przygodę z żeglarstwem oraz dzieci, które już potrafią żeglować w stopniu podstawowym. Zajęcia prowadzone są w formie zabawowej tak, aby zainteresować dzieci żeglarstwem.

W okresie wakacji oraz ferii zimowych organizujemy dla dzieci półkolonie i obozy żeglarskie, a także zgrupowania szkoleniowe. W okresie zimowym zajęcia odbywają się na basenie, sali gimnastycznej, ściance wspinaczkowej, lodowisku, a także na nartach w górach.

Zachęcamy do śledzenia terminów tych wydarzeń!


sprawdź dostępność wydarzeń

Oferta Półkolonii żeglarskich we Wrocławiu - lato 2020

Pragniesz, by Twoje dziecko w niezapomniany sposób spędziło wolny czas, a jednocześnie doświadczyło nowych wyzwań i atrakcji? Jeśli odpowiedź brzmi twierdząco, serdecznie zapraszamy na półkolonie letnie do Wrocławia!

Klub Sportowy „Yacht Club Bergline” to miejsce dedykowane rozwojowi pasji żeglarstwa u dzieci. Powstaniu naszego klubu żeglarskiego przyświecała misja, by umożliwić dzieciom spotkanie z tym pięknym sportem i pokochanie go już od najmłodszych lat. Corocznie, podczas okresu wakacyjnego, organizujemy półkolonie żeglarskie we Wrocławiu. Adresujemy je do dzieci w wieku od 6 do 12 lat, które albo dopiero rozpoczynają swoją przygodę z żeglarstwem, albo mają już za sobą pierwsze kroki i opanowały podstawowe aktywności, wiążące się z tym sportem. Zajęcia w jacht klubie to idealna okazja, by zakosztować, ile radości może dawać czas spędzany na świeżym powietrzu i w kontakcie z wodą. Nasze półkolonie dla dzieci pozwalają w sposób aktywny i bezpieczny spędzić czas wolny, jednocześnie nabywając nowych umiejętności.

Nasz klub żeglarski we Wrocławiu podchodzi kompleksowo do organizacji półkolonii, zapewniając dzieciom opiekę od 7:30 do 16:30 każdego dnia. Plan zajęć jest z góry znany (ewentualne zmiany w harmonogramie mogą wynikać z warunków pogodowych). Cały turnus trwa pięć dni. Dajemy do wyboru dziewięć terminów półkolonii letnich w okresie od końca czerwca do końca sierpnia. Każdego dnia przeznaczamy od 4 do 5 godzin na zajęcia typowo żeglarskie. Dzieci poznają obsługę jachtu, uczą się sterowania, a także wykonywania prac bosmańskich, takich jak: cumowanie, wiązanie węzłów, klarowanie jachtu, pagajowanie czy ogólne dbanie o wyposażenie. Nie bez znaczenia jest też nauka fachowego słownictwa, związanego z żeglarstwem. Podczas takich półkolonii dla dzieci czas w rzeczywistości mija na zabawie, ponieważ to ona jest podstawą prowadzonej przez nas nauki.


Zajęcia w klubie żeglarskim organizujemy w taki sposób, by były jak najbardziej interesujące dla najmłodszych i sprawiały im wiele radości. Dzięki podobnemu podejściu poznają one jacht klub jako miejsce nie tylko do nabywania nowych umiejętności, ale też służące rozrywce. Wiemy, że taka forma przyswajania wiedzy daje najlepsze efekty. Poza aktywnościami żeglarskimi, podczas półkolonii proponujemy dzieciom dodatkowe atrakcje w postaci różnych gier na świeżym powietrzu – oddajemy im do dyspozycji boisko, turniejowy stół z piłkarzykami, skakanki, hula-hop i inne akcesoria sportowe. Nasze półkolonie we Wrocławiu obejmują także wycieczki motorówkami, pozwalające zobaczyć miasto z nowej, innej perspektywy.

Półkolonie żeglarskie to znakomita forma spędzania czasu, ponieważ:
- zapewniają lekcję samodzielności;
- budują w dzieciach poczucie własnej wartości, sprawczości i siły;
- uczą odpowiedzialności za siebie i innych oraz budowania prawidłowych relacji społecznych;
- wzbudzają ducha zdrowej, sportowej rywalizacji;
- pozwalają na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu;
- otwierają na nowe doświadczenia i wyzwania;
- są niezapomnianą, ekscytującą przygodą;
- mogą wzbudzić zamiłowanie do żeglarstwa na wiele lat i zapoczątkować osiągnięcia w tej dziedzinie sportu;
- są formą zabawy i rozrywki;
- dają możliwość nawiązania nowych znajomości i przyjaźni.


To tylko niektóre z korzyści, jakie gwarantują dzieciom półkolonie letnie spędzone na nauce żaglowania. Każdy maluch może doświadczyć ich w indywidualny dla siebie sposób. Jedno jest pewne – czas spędzony w jacht klubie nie pozostanie bez pozytywnego wpływu na różne sfery życia! Udział w półkoloniach żeglarskich stanowi niezwykłą okazję, by połączyć naukę, relaks i przygodę.

Uczestnicząc w półkoloniach żeglarskich, dzieci podejmują niecodzienne wyzwania. Dla wielu z nich może to być początek wieloletniej pasji. Nasz jacht klub we Wrocławiu zaprasza, by dołączyć do prowadzonej sekcji żeglarstwa regatowego i kontynuować swoją przygodę z żeglarstwem. Powierzając swoje pociechy naszej opiece, jako rodzic możesz mieć pewność, że są całkowicie bezpieczne. Wykwalifikowani instruktorzy na co dzień pracują z dziećmi i mają do nich odpowiednie podejście. Poza nadzorem profesjonalnej kadry trenerskiej, znajdują się one także stale pod okiem ratownika. Cena półkolonii dla dzieci obejmuje również ubezpieczenie NNW oraz ciepły posiłek (dwa dania wraz z deserem). Nasz klub żeglarski posiada nowy sprzęt (łódki regatowe klasy Optimist), załogowe jachty Sigma 600, łodzie typu kanu oraz wyposażenie asekuracyjne (motorówki, kamizelki). Półkolonie to także znakomita okazja, by dzieci uczyły się bezpiecznych zachowań nad wodą – poruszania się na jachcie, chodzenia po pomoście i innych zasad ogólnych, jakie ważne są podczas aktywności na świeżym powietrzu. Na zakończenie półkolonii letnich każde dziecko otrzymuje na pamiątkę specjalny dyplom.


Zapisy na półkolonie dla dzieci we Wrocławiu już trwają. Serdecznie zapraszamy, a w razie jakichkolwiek zachęcamy do bezpośredniego kontaktu!

aktualności

UWAGA UWAGA - ZMIANA PLANÓW !!!

24

STYCZEŃ

...

czytaj więcej

PLAN ZAJĘĆ NA 25.01. - 27.01.2022

23

STYCZEŃ

...

czytaj więcej

PLAN ZAJĘĆ NA 18.01. - 23.01.2022

15

STYCZEŃ

...

czytaj więcej

Kadra Yacht Club Bergline

Paulina Kaczmarska - menedżer klubu Yacht Club Bergline

Paulina Kaczmarska

Menedżer Klubu
Kamil Kaczmarski - trener  klubu Yacht Club Bergline

Kamil Kaczmarski

Trener
Maciej Figiel - trener  klubu Yacht Club Bergline

Maciej Figiel

Trener
Mikołaj Milewski - trener  klubu Yacht Club Bergline

Mikołaj Milewski

Trener

kontakt

klub sportowy

"yacht club bergline"

ul. Osobowicka 70A
51-008 Wrocław

NIP: 894-307-95-39

Regon: 364601708

Nr konta:
17 1140 2004 0000 3802 7627 8363

Kamil Kaczmarski: +48 693 603 102
Paulina Kaczmarska: +48 601 602 499

bergline - maty wejściowe

Klub Sportowy „Yacht Club Bergline” wspiera firma Bergline prowadząca wynajem i sprzedaż mat wejściowych i antyzmęczeniowych.